AWARD RECIPIENTS FOR SUMMER SEASON 2020/2021

ALICIA BAWDEN - UMPIRES AWARD - SADNA 20

CONGRATULATIONS

to

ALICIA!

 Alicia was awarded the SADNA Summer Season, Junior 3 Best & Fairest for 20/21.

What a fantastic effort - well done!

unnamed.png
TEAM
INTER 1
INTER 2
JUNIOR 1
JUNIOR 2
JUNIOR 3
JUNIOR 4
SUB JUNIOR 1
SUB JUNIOR 2
SUB JUNIOR 3
SUB JUNIOR 4
PRIMARY 1
PRIMARY 2
PRIMARY 3
PRIMARY 4
COACH
Jo Burns & Wendy McDonell
Shane
Jan Swift & Sally Morgan
Meagan
Nadia Wall
Vincent
Jo Burns
Emily Best
Vicki Best
Victoria C. & Sune M.
Alisha
Victoria
Deanna
Kate
TEAM SPIRIT
Sienna Burns
Zenja Z
Lily Sparkhall
Hailey S
Alicia Bawden
Caitlyn A
Kiara Burns
Ava S
Kayla R
Elle H
Chloe S
Amelia R
Abigail G-B
Elkie W
COACH'S AWARD
Steph F
Jaymie G
Meg P
Holly K
Isabella Z
Endene J
Jade A
Alessia T
Imogen B
Kelsey J
Eliza C
Setia H
Laura D
Jessie O

AWARD RECIPIENTS FOR SEASON 2020

SENIORS

PREMIER LEAGUE
MVP
BEST & FAIREST
RUNNER UP
ROOKIE OF THE YEAR
RESERVES
BEST & FAIREST
RUNNER UP
AMND DIVISION
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
A GRADE
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
B GRADE
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
C6
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
INTERMEDIATE 1
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
INTERMEDIATE 2
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
INTERMEDIATE 3
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
Elysha Willis
Lauren Gibbons
Laura Scriven
Amber Ellard
Tahnee Curzon
Nicole Jacobs
Chloe Burgess
Elizabeth South
Shana Ley
Natalia Simon
Charlotte Illman
Sune Myburgh
Julie Hann
Sarah Anderson
Emily Best
Charlotte Nenke
Tahlia Dillon
Ande Ceplite
Chardae Henderson
Brooke Roberts

PERPETUAL AWARDS

COACH OF THE YEAR
UMPIRE OF THE YEAR
Jr. ROOKIE OF THE YEAR
GRACE TUCKER AWARD
GWENDA DANSIE AWARD
Jr. CLUB PERSON OF THE YEAR
UMPIRE AWARDS
MOST CONSISTENT
MOST IMPROVED
MENTOR'S AWARD
GAME AWARDS
50 GAMES
Kerry Foster
Kaylan Mashford
Chardae Henderson
Margaret Irvine
Aranea Tyler
Emily Best
Sienna Burns
Sophie Whinnen
Amy Tschina
Sienna Burns
Stephanie Furler
Caitlin Koufalis

JUNIORS

JUNIOR 1
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
JUNIOR 2
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
JUNIOR 3
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
JUNIOR 4
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
JUNIOR 5
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
SUB JUNIOR 1
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
SUB JUNIOR 2
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
SUB JUNIOR 3
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
SUB JUNIOR 4
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
SUB JUNIOR 5
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
SUB JUNIOR 6
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
PRIMARY 1
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
PRIMARY 2
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
PRIMARY 3
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
PRIMARY 4
BEST & FAIREST
COACH'S AWARD
Sienna Burns
Marley Raikiwasa
Coby Morgan
Tia Oors-L'Estrange
Meg Popping
Allisa Vottari
Chelsea Tape-McGlashan
Rubee Ayling
Claudia Pearce
Natellie Liew
Charli Hazelhurst
Abby Whinnen
Zahara Eyles
Kiara Burns
Katija Zujic
Alessia Trasente
Zara Eitzen
Nicola Lawton
Summer Scardigno
Alexis Tryant
Laurie Doko-Tchatoka
Victoria De Gilio
Olivia Stuart
Chloe Soppitt
Skyla Wade
Eliza Carbone
Winnie Fan
Lucy Griffiths
Marie-Claire Patras
Leshia Esterhuizen